Kdo jsme a co vlastně děláme?

Jsme partička nadšenců, která se rozhodla, že najde prostory, kde by mohla trénovat se svými čtyřnohými mazlíky a taky kde by mohla pořádat intenzivky se známými a moc šikovnými instruktory, páč tady ve východních Čechách moc příležitostí na trénovaní není nebo spíše nebylo… a jednoho dne jsme dostali možnost vybudovat si prostory v Opatovicích nad Labem u velkoprodejny zverimexu SIRIUS. Velice nás to nadchlo, i když prostory ze začátku vypadaly dosti nehostinně. Ale dali jsme síly, chuť a nápady dohromady a dne 28.4.2007 jsme se pustili do práce a výsledky opravdu stojí za to! A dnes nejen trénujeme, ale pořádáme i spoustu zajímavých akcí a samozřejmě i agi závodů :o)

Z legislativních důvodů jsme se připojili ke sdružení Sk Děti Severu-o.s., pod kterým jsme fungovali až do konce roku 2011. Vzhledem k tomu, že ty největší práce s vlastním budováním jsou již za námi, zrodila se myšlenka založení vlastního sdružení, které bude zaměřeno na kynologické sporty, ale především na agility. A tak, dne 1.2.2012 proběhla ustavující valná hromada, kde byly přijaty stanovy a začínáme fungovat pod vlastním sdružením s názvem SIRIUS team o.s.

S příchodem Nového občanského zákoníku jsme byli nuceni naše občanské sdružení ještě drobně přejmenovat na zapsaný spolek, a od 1.1.2016 tedy neseme nový název – SIRIUS team z.s.

Během těch několika let se naše řady rozrostly, a ačkoliv někteří odešli a další přišli, stále zůstáváme partou, která se schází nejen na cvičáku.